Hírek_program

Kedves építész- és építő-és közlekedésmérnök hallgató!

Kérünk, ha megosztanád győri egyetemi élményeidet másokkal és szívesen segítenéd a Kar bemutatkozó-toborzó munkáját, csatlakozz hozzánk itt:

További fontos információk, a fenti linken elérhetők!

Várjuk jelentkezésed!

A GYSEV Zrt.-vel kötött megállapodás értelmében vasútszakmai gyakorlatorientált képzés indul a Széchenyi Egyetemen

Vasútszakmai gyakorlatorientált képzésben vehetnek részt a Széchenyi István Egyetem hallgatói. Erről írt alá szándéknyilatkozatot kedden Sopronban az egyetem Közlekedésmérnöki Karának dékánja és a GYSEV Zrt. vezérigazgatója.

A vasúttársaság és a Széchenyi Egyetem januárban kötött együttműködési megállapodást, melynek értelmében a felsőoktatási intézmény és a vasúttársaság kinyilvánította szándékát az elméleti és a gyakorlati képzés szorosabb összekapcsolására.

Az elmúlt hónapokban az egyetem, valamint a vasúttársaság szakemberei közösen dolgozták ki a vasútszakmai gyakorlatorientált képzés rendszerét, melynek során figyelembe vették a munkaerő piaci igényeket, valamint az oktatás megújításával kapcsolatos elvárásokat.

A gyakorlatorientált képzésben azon hallgatók vehetnek részt, akik megfelelnek az egyetem, valamint a vasúttársaság által támasztott követelményeknek és felvételt nyernek a képzésre. A 6. és 7. félévben elsajátítható tananyag szakmai ismereteket tartalmazó tantárgyak csoportjából áll. A képzést sikeresen teljesítő hallgatók diplomájában záradék igazolja a kötöttpályás specializáció elvégzését.

A kötöttpályás szakirány képzésben résztvevő hallgatókkal a vasúttársaság szerződést köt. Ennek értelmében leendő munkatársként képzi a diákokat, akiknek orvosi-pályaalkalmassági vizsgálaton is rész kell venniük. A vasúttársaság részéről elvárás a képzésben résztvevőktől, hogy a hallgatók a tanulmányi idő alatt szakmai, idegen nyelvi kommunikációs, személyes és szociális kompetenciáikat dokumentált módon fejlesszék.

„Vasúttársaságunk jövője szempontjából elengedhetetlen, hogy biztosítsuk a megfelelő szakember-utánpótlást. A gyakorlatorientált képzésben résztvevő hallgatók az elméleti ismeretek mellett azonnal hasznosítható, gyakorlati tudást szereznek, így a diploma megszerzése után értékes munkatársai lehetnek a GYSEV Zrt.-nek” – mondta az aláírást követően Kövesdi Szilárd, a GYSEV Zrt. vezérigazgatója.

Megújul a Közlekedési mérnöki képzés. A Széchenyi István Egyetem és a GYSEV Zrt. között kötött együttműködési megállapodás értelmében a gyakorlat orientált képzésre helyeződik a hangsúly. Az együttműködésről bővebb információ itt olvasható.

A Nyitott Kapuk Napján elhangzott Közlekedésmérnöki Szak szaktájékoztatója letölthető

Közlekedési Tanszék Eseménynaptára

SPIN OFF EXTRA: Vezetők testközelből 2024. március 20. 17:30 - 20:30
Nordic walking 2024. március 25. 08:00 - 09:00
Apátúr Sörház - Sörfőzde látogatás 2024. március 27. 18:00 - 20:00
Nordic walking 2024. április 1. 08:00 - 09:00
NFI Filmklub - Tősér Ádám: Blokád 2024. április 2. 18:00 - 20:00

Tantárgyi tematika kereső

Tantárgyi információk

Válassza ki a beiratkozás félévét!
Válassza ki a nyelvet!
Válassza ki a szakot!
Válassza ki a szakirányt!
Válassza ki a tantervet!